Ознайомчі сесії щодо результативних показників бюджетних програм

У серпні-вересні 2024 року в рамках Проєкту «Ефективне бюджетування і бюджетний процес в органах місцевого самоврядування», який реалізується Дослідницьким підприємством «Центр інформаційних та аналітичних технологій» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» було проведено 6 офф-лайн та 2 онлайн Ознайомчі сесії на тему результативних показників для представників органів місцевого самоврядування та зацікавлених сторін.

Ці заходи мали на меті представити та обговорити з учасниками питання, пов’язані з розробленням, адаптацією та практичною реалізацією результативних показників програм місцевих бюджетів у галузях «Освіта» та «Соціальний захист і соціальне забезпечення», їх моніторингом, оцінюванням та звітуванням про досягнуті результати.

Початок роботи

Засідання розпочалося з привітального слова Вероніки Гарбар, керівника Проєкту «Ефективне бюджетування і бюджетний процес в органах місцевого самоврядування». У своєму вступі вона наголосила на важливості прозорості та ефективності використання бюджетних коштів, а також на значущості результативних показників як інструменту для досягнення цих цілей та підвищення якості послуг, котрі надаються органами місцевого самоврядування.

Важливим моментом заходу було представлення результатів Аналітичного дослідження. Його метою було визначення належних і неналежних практик, пошук конкретних прикладів та отримання від органів місцевого самоврядування актуальних висновків на основі їхнього досвіду. Дослідження допомогло експертам Проєкту підготувати деталізовані рекомендації щодо змін, які необхідно запровадити у сфері показників ефективності бюджетних програм місцевих бюджетів, розширити та оновити чинний перелік показників у вибраних галузях, адаптуючи їх до сучасних вимог і викликів.


 

Новий перелік результативних показників

Одним із важливих елементів ознайомчих сесій стало представлення нового орієнтовного переліку результативних показників бюджетних програм місцевих бюджетів у галузях «Освіта» та «Соціальний захист і соціальне забезпечення». Ці показники враховують сучасні виклики та вимоги до управління бюджетними коштами, та покликані допомогти оцінити якість послуг, котрі надаються за рахунок коштів місцевих бюджетів. Учасники мали можливість детально обговорити особливості застосування цих показників та поставити свої запитання.

Інструкція з розроблення та адаптації результативних показників стала практичним інструментом, який буде корисним для місцевих громад під час оцінки та реалізації бюджетних програм у зазначених галузях. Учасники отримали роз'яснення щодо її використання на місцевому рівні та обговорили реальні приклади впровадження результативних показників у громадах.

Підсумки та обговорення

Завершився захід підведенням підсумків. Вероніка Гарбар, керівник Проєкту «Ефективне бюджетування і бюджетний процес в органах місцевого самоврядування» висловила вдячність учасникам за активну участь і продуктивне обговорення. Було зазначено, що сесії стали важливим кроком у напрямку більш результативного та прозорого бюджетування в громадах.

Цей захід став черговим важливим кроком на шляху до забезпечення якості місцевих послуг і розвитку громад, відкриваючи нові можливості для впровадження результативних показників на практиці.

Ця публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Погляди авторів, викладені в цьому виданні, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.