Модуль "Відкритий бюджет"
На виконання Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» (далі - Закон) Центр інформаційних та аналітичних технологій у складі ЄІСУБ для формування публічної інформації розробив модуль "Відкритий бюджет". На даний час є актуальним контроль зі сторони громадськості процесу розподілу бюджетних коштів, у тому числі, за допомогою інтернет-технологій. Центр інформаційних та аналітичних технологій у рамках виконання Закону здійснює впровадження програмного модуля "Відкритий бюджет", який дозволяє виводити інформацію з бази даних ЄІСУБ на веб сайті міста, громади, тощо в розрізах, зрозумілих для мешканців. Система дозволяє зміцнювати довіру громадян до виконавчих органів влади та посилювати контроль за їх діяльністю, сприяє зростанню довіри та якіснішій комунікації з інвесторами та донорами. Приклад впровадження модуля - м. Івано-Франківськ. |
Данні, які можливо автоматично імпортувати з системи ЄІСУБ до модуля:
1. Планові документи за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста.
2. Деталізацію планів за вище зазначеними пунктами в розрізі бюджетних програм, об'єктів будівництва елементів КФК.
3. Фінансування за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста в розрізі КФК, елементів КФК, бюджетних програм, тощо.
4. Залишки на казначейських рахунках, зареєстровані фінансові зобов’язання, касові видатки за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста.
5. Паспорти бюджетних програм за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста.
6. Звіти з виконання паспортів бюджетних програм за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста.
7. Бюджетні запити за головними розпорядниками, розпорядниками нижчого рівня і одержувачами бюджетних коштів, а також по районах міста. Користувач може спостерігати по датах будь які зміни по планових документах, а також по паспортах бюджетних програм, також ЄІСУБ дає змогу формувати додатки до рішення сесії.
8. В дохідній частині ЄІСУБ можливо формувати як планові так і фактичні доходи по КДБ, а також в розрізі платників податків.
9. Можливість внесення та отримання інформації про установу (наприклад, кількість дітей у садочку, кількість груп, кількість ставок, кількість ліжок у лікарнях та т.д.), тобто отримання інформації з паспорту установи.
10. Інформацію щодо формування видатків на заробітну плату - розміри окладів та інших складових фонду заробітної плати по всім установам міста Києва, які отримують фінансування з міського бюджету.